E-kviitungi kasutamine annab Sulle ülevaate Sinu ostudest ja aitab Sul teha paremaid ostuotsuseid.

Liitu e-kviitungiga ja tee oma igapäevased ostud harjumuspäraselt.

Hoia oma jooksvatel kuludel silm peal.

Tee paremaid ostuotsuseid ja säästa raha.

Alustada on lihtne

Sisene ID-kaardi või mobiil-IDga

See võimaldab alustada kviitungite kogumist portaali.

Vaata millised kauplused on liitunud

Vaata kauplusi, kes aitavad maailma paberivabaks muuta!

Soorita oma oste harjumuspäraselt

Kviitungid salvestuvad automaatselt, kui kasutad oma panga- või kliendikaarte.

Unusta kviitungite kogumine

Kõik oma ostukviitungid ning tootejuhendid leiad nüüd ühest kohast.

Kuidas e-Kviitung tekib?

E-kviitungi teenus töötab arvutis, tahvlis ja telefonis.

Kasuta ostmisel panga- või kliendikaarti või maksa mobiiliga
E-kviitungiga liitunud kaupmeeste juures maksa pangakaardi või mobiiliga või kasuta kliendikaarti ja Sinu kviitungid jõuavad automaatselt e-kviitungi portaali (alates 2016 sügisest).

Boonus
Kui sisestad e-kviitungi keskkonda oma telefoninumbri ja e-posti aadressi, jõuavad e-kviitungi portaali ka nende kaupmeeste kviitungid, kelle juures oled end oma telefoninumbrit või e-posti aadressi kasutades kliendiks registreerinud.

Teenuse kasutamine

Kviitungeid ei pea enam lauasahtlisse koguma

Oled Sa mõelnud, miks antakse digiajastul poekassadest endiselt kaasa paberkviitungeid? E-kviitungi süsteemiga liitunud kauplustes võid rahumeeli paberkviitungi võtmisest loobuda. Kviitungeid ei pea enam rahakotis või lauasahtlis igaks juhuks alles hoidma, sest need on kõik kättesaadavad e-kviitungi portaali kaudu.

Kõik kviitungid on digitaalsel kujul ja asuvad ühes kohas

Oled Sa kunagi olnud olukorras, kus Sa ei leia paberkviitungit üles ning isegi ei mäleta, millisest poest ja millal Sa toote ostsid? Nüüd on Sul hea võimalus oma kviitung e-kviitungi portaalis üles leida, selle asemel, et pöörduda küsimusega ükshaaval erinevate kaupmeeste poole. Kõik Sinu kviitungid jõuavad e-kviitungiga liitunud kaupmeestelt automaatselt ühte andmebaasi.

Detailne kuluülevaade

E-kviitungi portaal pakub Sulle lihtsat võimalust, kuidas oma igapäevastel ja pikaajalistel kulutustel silma peal hoida. Sul on võimalik ostetavatele toodetele määrata just sellised kulukategooriad nagu Sa ise soovid ja analüüsida oma ostukäitumist.

Loodussäästlikkus

Eestis väljastatakse aastas umbes 400 miljonit kviitungit, mille trükkimiseks kulub 20 tonni paberit. Ühe tonni kviitungipaberi valmistamiseks kulub keskmiselt 15 puud, üle 9 barreli naftat, 72 tonni vett ja tekib terve tonn jäätmeid. Kui väljastatud kviitungite arvu õnnestub vähendada poole võrra, tähendaks see juba märkimisväärset looduse säästmist.

Tootejuhendid

E-kviitungi keskkonnas on Sul võimalik vaadata ostetud toodetega seotud tootejuhendeid. Nii ei ole vaja enam paberil tootejuhendeid alles hoida.

Garantii

Kviitungeid säilitatakse ja kasutatakse paberkujul võimalike vaidluste korral tehingu toimumise tõendina. Elektrooniliselt säilitatavad kviitungid täidavad täpselt sama eesmärki.

Teenused ettevõttele ja asutusele

E-kviitung aitab Sul vähendada ja hallata kulusid ning lihtsustada raamatupidamist.

Optimeeri oma paberimajandust

Uue raamatupidamisseaduse kohaselt (jõustub 2016. aastal) võivad raamatupidamise algdokumendid olla ka digitaalsed. Ettevõte ei pea enam paberkviitungeid säilitama.

Kviitungeid on võimalik jagada juriidilisele isikule

Selle asemel, et paberkviitungeid digitaliseerida, pakub e-kviitungi keskkond täielikult paberivaba võimalust: kviitungid jõuavad kaupmehe juurest digitaalselt juriidilise isikuni. Töötajad saavad jagada kviitungid ettevõtte kontole

Suurepärane ühilduvus

E-kviitung kasutab laiendatud e-arve standardit. See tähendab, et sarnaselt e-arvetega saab kviitungeid jagada otse e-kviitungiga liidestunud raamatupidamis- või kuluhaldusprogrammidesse.

E-kviitung on turvaline keskkond

Keskkonna turvalisus algab sellest, et kasutajakontot on võimalik luua vaid ID-kaarti või mobiil-ID-d kasutades.

E-kviitungi keskkond on esimestest sammudest alates projekteeritud kõige kõrgemaid turvanõudeid arvestades. Turvalisus on süsteemiarhitektuuri loomulik osa.

Turvaarhitektuur näeb ette, et kviitungeid hoitakse andmebaasis anonüümsel kujul. Seoseid kviitungite ning kasutajate vahel hoitakse eraldi ning need on krüpteeritud AES 192-bitiste võtmetega. Võtmeid hoitakse omakorda eraldiseisvas turvamoodulis (hardware security module), mis tagab nende väga kõrge konfidentsiaalsuse. Kviitungid ei ole süsteemis püsivalt isikustatud.

Keskkonna turvamoodul ja krüpteerimisrakendus on majutatud ülejäänud keskkonnast eraldi, mis veelgi tõstab keskkonna turvataset.

Kviitungite vahetus poodide ja portaali vahel on topeltturvaline. Kviitungite saatmisel poodidest e-kviitungi keskkonda kasutatakse turvalisi 128-bitise krüpteeringuga SSL kanaleid. Lisaks on kviitungite failid eelnevalt krüpteeritud avaliku võtme krüptograafiat kasutades, mis tähendab, et turvalises kanalis liiguvad krüpteeritud failid.

E-kviitungi keskkonnal on väga efektiivne logimislahendus - kõik süsteemis toimunud tehingud logitakse (nn auditlogi).